
Versoepeling administratieve verplichtingen, identificatieplicht
15 april 2020 Uit Door 100% WerkgeverscoachDe coronacrisis kan meebrengen dat werkgevers deze verplichtingen, niet tijdig of niet geheel kunnen nakomen.
Werkgevers mogen toepassing van het anoniementarief achterwege laten als het niet mogelijk is om in de huidige omstandigheden de identiteit van de werknemer tijdig vast te stellen. Dit is opgenomen in ‘Beleidsbesluit fiscale tegemoetkomingen in het kader van de coronacrisis’.
Kopie ID in loonadministratie
Zo geldt bijvoorbeeld de plicht van de werkgever om de identiteit van de werknemer vast te stellen aan de hand van het originele identiteitsbewijs.
De werkgever moet voor de eerste werkdag van een werknemer of, als de werknemer op de eerste werkdag wordt aangenomen, op de eerste werkdag voor aanvang van de werkzaamheden de identiteit van de werknemer vaststellen aan de hand van het origineel van een toegelaten identiteitsbewijs
en een kopie van het identiteitsbewijs in de loonadministratie opnemen.
Als een werkgever een werknemer niet tijdig kan identificeren, kan dit leiden tot een toepassing van het anoniementarief. Dit is een vast tarief van 52 procent.
Geen anoniementarief
Een dergelijk gevolg van het niet kunnen nakomen van een administratieve verplichting vindt de staatssecretaris van Financiën in deze omstandigheden ongewenst. Daarom neemt de Belastingdienst in deze situaties een soepel standpunt in als een werkgever of werknemer de tekortkoming in de administratieve verplichting voor zover mogelijk herstelt zodra dit kan.
Voor het voorbeeld van de identificatieplicht betekent dit dat de toepassing van het anoniementarief achterwege kan blijven als de werkgever de identiteit van de werknemer alsnog vaststelt zodra hij daar in redelijkheid toe in staat is.
Dit wordt vastgelegd in een beleidsbesluit en op korte termijn in de Staatscourant gepubliceerd.
Het Besluit noodmaatregelen coronacrisis werkt terug tot en met 12 maart 2020.
Kamerbrief beleidsbesluit fiscale maatregelen coronacrisis
Gerelateerd
Coronavirus overzichtsartikel
Paspoort en administratie werkgevers
Voor het eerst personeel in dienst?
Bsn wordt QR-code op Nederlands paspoort
Recente berichten
- Werkgeversheffing en bijdrage Zorgverzekeringswet (Zvw) 23 mei 2023
- Einde aan het lage-inkomensvoordeel (LIV) 16 mei 2023
- Bezwaar Loonheffingen 10 mei 2023
- Werknemer kiest voor een luxere bureaustoel 9 mei 2023
- Definitieve berekening de 7e en 8e aanvraagperiode (NOW 5 en 6) 4 mei 2023
- Belevingsonderzoek Fiscale Monitor 3 mei 2023
- Publicaties van het Ministerie van Financiën (MvF) en het Ministerie van Sociale Zekerheid en Werkgelegenheid (SZW) 2 mei 2023
- De Belastingdienst stopt met acceptgiro’s 30 april 2023
- Het Nederlands Instituut Register Payroll Accounting (NIRPA) 29 april 2023
- Wettelijk minimumloon per 1 juli 2023 24 april 2023
Populaire berichten
en extra
lage kosten
loonstroken.
En nog meer voordelen.
Neem snel contact op.