
Ruim 10 miljard euro aan belastinguitstel verleend aan ondernemers
18 juni 2020 Uit Door 100% Werkgeverscoach185.000 ondernemers hebben sinds het begin van de corona-uitbraak in maart voor ruim 10 miljard euro aan belastinguitstel gekregen. Dat is donderdag vermeld door het ministerie van Financiën .
Ondernemers die hard getroffen zijn door de crisis kunnen sinds maart voor verschillende belastingsoorten, bijvoorbeeld voor de btw en de loonheffing, uitstel van betaling aanvragen. Door ondernemers belastinguitstel te geven hoopt het kabinet zoveel mogelijk bedrijven in leven te houden tijdens de coronacrisis.
Bedrijven maken gretig gebruik van de regeling. De 10 miljard euro aan belastinguitstel komt met name bij uitstel van loonheffingen en btw-betalingen vandaan, met beide zo’n 4 miljard euro. De overige ruim 2 miljard bestaat uit vennootschapsbelasting (1,5 miljard euro) en de inkomstenbelasting en premies zorgverzekeringswet (700 miljoen euro).
Ondernemers die aankloppen voor belastinguitstel kunnen dan drie maanden uitstel of langer krijgen, mits ze aan de voorwaarden voldoen. Zo moet het bijvoorbeeld realistisch zijn dat de ondernemer de schuld later kan afbetalen.
Het ministerie verwacht dat het totaalbedrag aan uitgestelde betaling van belastingen waarschijnlijk verder zal oplopen, omdat het uitstel ook kan gelden voor de belastingen over de komende maanden. Er kan nog tot 1 oktober van dit jaar gebruikgemaakt worden van de uitstelregeling.
Gerelateerd
Uitbetaling tegemoetkoming Wtl en bijzonder uitstel van betaling
Aanvragen verlenging bijzonder uitstel van betaling vanaf 2e helft juni
Recente berichten
- ‘Geen zakelijke kilometers en bijtelling auto’ 5 augustus 2022
- Verlofregelingen rondom geboorte van en/of zorg voor kinderen 3 augustus 2022
- WAZO-uitkering 2 augustus 2022
- Loon, vrijgesteld loon en vergoedingen en verstrekkingen 1 augustus 2022
- Aangifte loonheffingen 2e halfjaar 2022 30 juli 2022
- De Wet sociale werkvoorziening (WSW) 27 juli 2022
- Onjuiste gedifferentieerde premie Aof 26 juli 2022
- Werknemersverzekeringen in de aangiften loonheffingen 20 juli 2022
- De vrije ruimte en eindheffingsloon 19 juli 2022
- Besluit inkomstenverhouding IKV 19 juli 2022
Populaire berichten
en extra
lage kosten
loonstroken.
En nog meer voordelen.
Neem snel contact op.