
Terecht gebruikelijk loon voor dga
21 januari 2020 Uit Door 100% WerkgeverscoachDe inspecteur stelt het gebruikelijk loon van een dga voor het jaar 2015 vast op € 27.500. Het Hof is het eens met de inspecteur.
Een dga treedt op 18 mei 2015 als directrice in dienst bij een bv. Ze ontvangt voor haar werkzaamheden alleen een onkostenvergoeding. Bij een goed beleid krijgt ze een bonus van 10% van het netto resultaat.
Volgens de inspecteur is de gebruikelijkloonregeling van toepassing op de dga. De dga bezit 5% van de aandelen in de bv. Daarnaast verricht ze werkzaamheden voor de bv. Een gebruikelijk loon bedraagt minimaal € 44.000. Omdat de dga op 18 mei is gestart met de werkzaamheden, stelt de inspecteur het gebruikelijk loon vast op € 27.500.
Volgens het Hof heeft de directrice niet aannemelijk gemaakt dat een lager loon gebruikelijk is. De inspecteur heeft de aanslag terecht opgelegd.
Gerechtshof Amsterdam: ECLI:NL:GHAMS:2019:4622
Wetsartikel
In ‘Handreiking Gebruikelijk loon’ leest u hoe u het gebruikelijk loon vaststelt.
Gerelateerd:
Werk dga niet te vergelijken met werk managementassistent
Verhoging gebruikelijk loon 2020
Handreiking gebruikelijkloonregeling vernieuwd
Recente berichten
- Werkgeversheffing en bijdrage Zorgverzekeringswet (Zvw) 23 mei 2023
- Einde aan het lage-inkomensvoordeel (LIV) 16 mei 2023
- Bezwaar Loonheffingen 10 mei 2023
- Werknemer kiest voor een luxere bureaustoel 9 mei 2023
- Definitieve berekening de 7e en 8e aanvraagperiode (NOW 5 en 6) 4 mei 2023
- Belevingsonderzoek Fiscale Monitor 3 mei 2023
- Publicaties van het Ministerie van Financiën (MvF) en het Ministerie van Sociale Zekerheid en Werkgelegenheid (SZW) 2 mei 2023
- De Belastingdienst stopt met acceptgiro’s 30 april 2023
- Het Nederlands Instituut Register Payroll Accounting (NIRPA) 29 april 2023
- Wettelijk minimumloon per 1 juli 2023 24 april 2023
Populaire berichten
en extra
lage kosten
loonstroken.
En nog meer voordelen.
Neem snel contact op.