
Sterke stijging voor cao-lonen
3 oktober 2019 Uit Door 100% WerkgeverscoachIn tien jaar tijd zijn vooral de werknemers in de bouw vooruit gegaan.
De cao-lonen in Nederland zijn in het derde kwartaal met 2,6 procent gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) is dit de sterkste loonstijging in tien jaar.
Het gaat om de in cao’s afgesproken lonen per uur, inclusief bijzondere beloningen. Vooral in de bouw kregen werknemers duidelijk meer betaald. Daar bedroeg de loonstijging 4 procent. In de energievoorziening stegen de lonen van alle bedrijfstakken het minst, met een plus van 1,4 procent.
Het CBS wijst er verder op dat in de sector gesubsidieerde instellingen voor het merendeel van de cao’s over heel 2019 nog geen definitief akkoord is gesloten. Dit betreft bijvoorbeeld de cao’s voor ziekenhuizen, verpleeg- en verzorgingshuizen, thuiszorg en jeugdgezondheidszorg (VVT) en gehandicaptenzorg. Volgens het statistiekbureau blijft de loonontwikkeling bij dit soort instellingen al een tijdje achter vergeleken met particuliere bedrijven en de overheid.
Hoe de ontwikkeling van de cao-lonen in het derde kwartaal zich precies verhoudt tot de stijging van de consumentenprijzen is nog niet bekend. Maar in de eerste twee kwartalen lag de inflatie voor consumenten hoger dan de stijging van de cao-lonen.
Voor de periode juli en augustus heeft het CBS al wel cijfers. In die maanden was de stijging van de consumentenprijzen gemiddeld 2,7 procent, oftewel iets hoger dan de gemiddelde loonstijging in het afgelopen kwartaal.
Bron:ANP
Zie ook:
Lonen stijgen harder dan verwacht!
Stijging lonen gaan het hardst sinds crisis
Het tweeschijvenstelsel versnelt!
Wijzigingen voor de loonheffingen
Recente berichten
- Het lage-inkomensvoordeel (LIV) voor 2022 27 januari 2023
- Het anoniementarief 26 januari 2023
- Gebruikelijk loon zo laag mogelijk 24 januari 2023
- Buitenlandse arbeidskrachten en loonheffingen en de Belastingdienst 23 januari 2023
- Uitbetaalde Bedragen aan Derden (UBD) 20 januari 2023
- Lage-inkomensvoordeel (LIV) – uurloongrenzen 20 januari 2023
- Oekraïense vluchteling in dienst 18 januari 2023
- Aangifte loonheffingen en toelichting foutmeldingen werknemersgegevens 18 januari 2023
- Gegevensspecificaties aangifte loonheffingen 2023 18 januari 2023
- 1 februari 2023 – los correctiebericht 2022 16 januari 2023
Populaire berichten
en extra
lage kosten
loonstroken.
En nog meer voordelen.
Neem snel contact op.