
Memo: gevolgen WAB voor WW-premie 2020
5 juli 2019 Uit Door 100% WerkgeverscoachDe Belastingdienst/team Ondersteuning Softwareontwikkelaars (Oswo) heeft een memo gemaakt met informatie over de WW-premie die geldt per 1 januari 2020. De wijzigingen in deze premie zijn een gevolg van de Wet arbeidsmarkt in balans (WAB).
Op 25 juni ontvingen salarisprofessionals en softwareontwikkelaars deze informatie tijdens het zomercongres van team Oswo. Sprekers van UWV, Ministerie van Sociale Zaken en Belastingdienst gaven een toelichting op de gevolgen van de WAB voor de aangifte loonheffingen.
De WAB geldt met ingang van 1 januari 2020. Deze wet heeft onder meer gevolgen voor de WW-premie. Werkgevers gaan minder WW-premie betalen voor werknemers die ze vast in dienst nemen. In welke sector een werkgever actief is, heeft geen invloed meer op de hoogte van de WW-premie.
Voorwaarden lage premie
De lage premie is van toepassing als u aan 3 voorwaarden voldoet:
- er is sprake van een arbeidsovereenkomst voor onbepaalde tijd
- de arbeidsovereenkomst is schriftelijk vastgelegd
- er is geen sprake van een oproepovereenkomst
Voor onderstaande situaties is altijd de lage premie van toepassing:
- werknemers met een leerovereenkomst op grond van de Beroeps Begeleidende Leerweg (BBL)
- werknemers die bij aanvang van het aangiftetijdvak jonger zijn dan 21 jaar en in dat tijdvak maximaal 48 verloonde uren (bij vierwekenaangifte) of 52 verloonde uren (bij maandaangifte) hebben
- betalingen van uitkeringen werknemersverzekeringen door UWV, betalingen door eigenrisicodragers ZW en WGA en werkgeversbetalingen.
In het voorbeelden WAB leest u meer hierover en wat u moet aangeven in de aangifte loonheffingen. U vindt in de memo ook voorbeelden voor de verschillende situaties die mogelijk zijn.
Recente berichten
- Handboek Loonheffingen 2023 27 maart 2023
- De student meer nettoloon door andere tijdvaktabel 20 maart 2023
- Loonkostenvoordeel – LKV 20 maart 2023
- Besluit inkomstenverhouding 16 maart 2023
- Ondersteuning Softwareontwikkelaars (OSWO) en aangifte loonheffingen 14 maart 2023
- Aangifte of correctie loonheffingen 9 maart 2023
- Phishing mails-berichten in naam van de Overheid? 7 maart 2023
- Hoge of lage AWf-premie? 7 maart 2023
- Handboek Loonheffingen 2023 6 maart 2023
- UWV en de voorlopige berekeningen 2022 – de Wet tegemoetkomingen loondomein 3 maart 2023
Populaire berichten
en extra
lage kosten
loonstroken.
En nog meer voordelen.
Neem snel contact op.