
Belastingmaatregelen coronacrisis voor ondernemers verlengd
20 mei 2020 Uit Door 100% WerkgeverscoachDe Belastingdienst gaat een aantal noodmaatregelen voor ondernemers verlengen, nu de coronacrisis nog niet voorbij is.
Het gaat om de volgende maatregelen:
Bijzonder uitstel van betaling
De periode waarin u voor uw getroffen klant bijzonder uitstel van betaling kan aanvragen, is verlengd tot 1 september 2020. Eventuele verzuimboetes voor het niet op tijd betalen, hoeven niet te worden betaald.
Ondernemers krijgen bij de eerste aanvraag direct 3 maanden uitstel van betaling. Voor die 3 maanden hoeft u voor hen maar 1 keer een verzoek in te dienen voor alle aanslagen inkomstenbelasting, Zorgverzekeringswet, vennootschapsbelasting, loonheffingen en omzetbelasting (btw).
Uitstel langer dan 3 maanden
U kunt ook voor uw klant voor een langere periode dan 3 maanden uitstel aanvragen. Daarbij is van belang dat zoveel mogelijk geld ook echt in de bedrijven blijft. Om dit extra te waarborgen, moeten ondernemers bij uitstel langer dan 3 maanden verklaren dat ze geen dividenden en bonussen uitkeren, of eigen aandelen inkopen.
Belastingrente en invorderingsrente
De belastingrente en invorderingsrente voor alle belastingmiddelen zijn tot 1 oktober 2020 verlaagd naar 0,01%.
Andere belastingmaatregelen
Ook andere belastingmaatregelen worden tot 1 september 2020 verlengd. Het gaat hierbij onder meer om het urencriterium voor zzp’ers, de betaalpauze voor hypotheekverplichtingen en btw-vrijstellingen.
Naheffingsaanslag btw-aangifte
De komende dagen ontvangen veel ondernemers een naheffingsaanslag voor de btw-aangifte. Vanwege de coronacrisis ligt dit aantal hoger dan normaal. Hebt u voor uw klant nog geen bijzonder uitstel aangevraagd, maar wil hij dat wel, dan kunt u voor hem direct na ontvangst van de naheffingsaanslag bijzonder uitstel aanvragen voor 3 maanden.
De Belastingdienst zal de opgelegde betaalverzuimboete vernietigen. Deze boete hoeft niet betaald te worden en u hoeft ook geen bezwaar te maken. Kijk op belastingdienst.nl voor meer informatie en het online aanvragen van bijzonder uitstel.
BPM
Vanaf 1 juni wordt het mogelijk om – bij een opgelegde naheffingsaanslag – bijzonder uitstel voor de BPM voor uw klant aan te vragen voor auto’s die zijn verkocht en op naam gesteld over de maand mei. Volgende week komt hierover meer informatie op de website.
Meer weten?
Op belastingdienst.nl/coronavirus vindt u meer informatie over alle maatregelen.
Gerelateerd
Noodpakket 2.0 coronacrisis: verlenging en uitbreiding banen en economie
Recente berichten
- Rijksoverheid publiceert Belastingplan 2024 20 september 2023
- Online Intermediairdagen of locatie 20 september 2023
- Prinsjesdag 2023 plannen 19 september 2023
- Belastingplan 2024 18 september 2023
- De Belastingdienst Forum Salaris op congres 14 september 2023
- Gerichte vrijstelling – bijkomstig zakelijk 12 september 2023
- Jaar congres voor softwareontwikkelaars Loonheffingen 2023 11 september 2023
- Nog gebruik maken van de WBSO 2023 7 september 2023
- Saneringsakkoord belastingschuld en alle schuldeisers 6 september 2023
- 1 januari 2024 eigenrisicodrager (ERD) 4 september 2023
Populaire berichten
en extra
lage kosten
loonstroken.
En nog meer voordelen.
Neem snel contact op.