
Belastingdienst heeft privacybescherming nu op orde!
17 oktober 2019 Uit Door 100% WerkgeverscoachData-afdeling Belastingdienst eindelijk veilig
De Belastingdienst heeft de databeveiliging weer op orde, constateert de Autoriteit Persoonsgegevens (AP). Twee jaar geleden trok het televisieprogramma Zembla aan de bel omdat persoonsgegevens bij de Belastingdienst niet afdoende beveiligd werden.
Het was lange tijd mogelijk om onopgemerkt data te exporteren uit systemen van de Belastingdienst. Dit soort activiteiten werden namelijk niet geregistreerd.
Werknemers hebben nu toestemming nodig van hun baas om data te exporteren, schrijft AP, en kunnen niet meer naar externe adressen e-mailen of USB-sticks gebruiken. Ook heeft de Belastingdienst nieuwe monitoringsystemen bedacht die verdacht dataverkeer kunnen signaleren.
Ook was het bij de afdeling Datafundamenten & Analytics mogelijk voor werknemers om informatie in te zien die niet direct noodzakelijk was voor hun werk, en behielden sommige oud-medewerkers nog lange tijd toegang tot de systemen van de Belastingdienst. Deze afdeling analyseert belastingaanvragen zoals die voor omzet- en inkomstenbelasting.
Het probleem wordt nu met een technische oplossing en nieuwe procedures opgelost, schrijft AP.
Bij een controle eind 2018 had de Belastingdienst de zaken nog niet op order. De AP voerde dit jaar een vervolgcontrole uit, en constateert dat er nu genoeg maatregelen zijn genomen om dergelijk misbruik te voorkomen.
Bron:
Belastingdienst heeft voldoende maatregelen getroffen om informatie te beveiligen
Gerelateerd:
- Overzicht belastingverdragen 1 oktober 2019
- Belastingdienst kan loonaangifte niet verwerken na afvoer LH-nummer
- eHerkenning nodig bij Mijn Belastingdienst Zakelijk
- Fiscale bijtelling auto 2020
- IBAN regels 2020 !
Recente berichten
- Hoge WW-premie voor BBL-leerling 7 februari 2023
- De parkeergelegenheid vergoeding 3 februari 2023
- Vrijstelling extraterritoriale kosten 1 februari 2023
- Uitbetaalde bedragen aan derden 31 januari 2023
- De bijdrage Zorgverzekeringswet, premies werknemersverzekeringen en premieloonsom 31 januari 2023
- AWf-premie – UWV en het premieloon 30 januari 2023
- Het lage-inkomensvoordeel (LIV) voor 2022 27 januari 2023
- Het anoniementarief 26 januari 2023
- Gebruikelijk loon zo laag mogelijk 24 januari 2023
- Buitenlandse arbeidskrachten en loonheffingen en de Belastingdienst 23 januari 2023
Populaire berichten
en extra
lage kosten
loonstroken.
En nog meer voordelen.
Neem snel contact op.