
Risico-inventarisatie en -evaluatie (RI&E)
14 februari 2019 Uit Door 100% WerkgeverscoachDe RI&E is het belangrijkste document voor het arbobeleid. Hierin brengt u in kaart welke risico’s werknemers lopen bij hun werkzaamheden. In het bijbehorende plan van aanpak geeft u aan hoe u deze risico’s gaat aanpakken. Dit document is niet alleen handig, het is ook gewoon wettelijk verplicht. Elke werkgever moet een RI&E opstellen. U hoeft daarbij overigens niet het wiel uit te vinden. Er zijn talloze hulpmiddelen voor het opstellen van de RI&E, bijvoorbeeld de vele branche-RI&E’s.
RI&E legt risico’s vast
Is uw RI&E klaar, dan moet u deze door een gecertificeerde arbodeskundige of arbodienst laten toetsen. Daarna moet u ervoor zorgen dat de RI&E up-to-date blijft. U moet steeds bijhouden of de geïnventariseerde risico’s er nog wel zijn, er nieuwe risico’s zijn bijgekomen of dat er misschien nieuwe oplossingen zijn om een risico af te dekken. Vinden er grote veranderingen plaats in uw organisatie, zoals bij een verhuizing of de aanschaf van een nieuwe machine, dan moet u sowieso een nieuwe RI&E opstellen.
Als de Inspectie SZW uw organisatie controleert, zal de inspecteur dan ook zeker naar uw RI&E vragen. Ontbreekt de RI&E of is er geen recente RI&E, dan krijgt u wel de tijd om het euvel te herstellen, maar een goede indruk op de Inspectie SZW maakt u dan niet bepaald. Zorg er dus gewoon voor dat uw organisatie een RI&E heeft en dat werknemers ervan op de hoogte zijn!
Recente berichten
- Nieuwsbrief Loonheffingen 2024 7 december 2023
- Rekenregels en Het Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid 7 december 2023
- Dien formulier op tijd in, loonheffingen verrekenen met een teruggaaf 7 december 2023
- Beschikking gedifferentieerde premie Werkhervattingskas (Whk) 2024 6 december 2023
- Economisch verkeer bij het loon van de werknemer 5 december 2023
- De Wet Bevordering Speur- en Ontwikkelingswerk (WBSO) 5 december 2023
- Vergoeding schoolgelden internationale school gevestigd buiten Nederland 29 november 2023
- Excessieve vertrekvergoeding bij een in het buitenland wonende bestuurder 29 november 2023
- Correctie bij een onjuiste toepassing van de 30%-regeling 28 november 2023
- Werknemer gedurende de dienstbetrekking geen vaste woonplaats 28 november 2023
en extra
lage kosten
loonstroken.
En nog meer voordelen.
Neem snel contact op.